Oras

Kai termometras rodo 32 ir daugiau..

Nors Kanarų salos didžiuojasi stabiliai šiltu ir švelniu klimatu, tačiau kartais oras ima ir paaštrėja. Termometras gali rodyti net iki 40 laipsnių (asmeniškai esu užfiksavęs tokią temperatūrą greitkelyje), o vėjas būna toks karštas, jog atrodo, kad kas nors pučia į veidą su plaukų džiovintuvu. Karšto oro, migloto dangaus ir dulkių debesies fenomenas yra Calima. 

Calimos metu į Kanarų salas yra atpučiamas smulkių dulkių ir karšto oro mišinys iš Saharos dykumos platybių. Dangus pasidengia gelsva spalva, o oras būna toks karštas, kad norisi visą dieną praleisti gaiviame vandenyne. Normali temperatūra gerokai peržengia 30 laipsnių ribą . Calima dažniausiai trunka nuo 1 iki 3 dienų ir gali kartotis kas keletą savaičių. Dažniausiai po stipresnės Calimos automobilis ir sodo baldai lieka padengti geltonų dulkių sluoksniu.

Vasaros metu labai karšta ir žiemos metu gerokai švelnesnė Calima gali tapti malonia staigmena arba nedideliu išbandymu čia atvykusiems poilsiautojams. Visada svarbu neperkaisti saulėje, nuolatos gerti skysčius ir leisti sau atsigaivinti vėsiame Atlanto vandenyne. 

Šiandien pas mus Calima ir visiems čia esantiems linkiu mėgautis šiuo fantastišku reiškiniu.