Miestai

Vakarinis pasivaikščiojimas po Garachico

Iki 1706 metų Garachico buvo vienas svarbiausių salos uostų, kur atplaukdavo kava, prieskoninės žolelės ir vynas. Tais metais Tenerifėje išsiveržė ugnikalnis ir per dvi savaites uostas buvo palaidotas po lava, o miestelis prarado gyvastį.

Šiandien Garachico didžiuojasi būdamas turbūt mažiausiai turistų paliestu salos kampeliu. Lavos užpiltas uostas tapo nepakartojama užsieniečių atrakcija, kur susiformavo natūralūs Atlanto skalaujami baseinai - dėl vandenyno mūšos čia maudosi tik drąsiausieji. Tačiau per atoslūgį, mažai banguotą dieną, šie baseinai vilioja skaidriu vandeniu ir dugne žaidžiančia vandenyno fauna. Aplink juos gali sutikti besideginančius vietinius gyventojus arba žvejus.

Garachico pasižymi tradicine ispaniška architektūra. Romantiškam vakaro pasivaikščiojimui kviečianti krantinė ir vyno taurę siūlantys restoranai, įsikūrę siaurų gatvelių kampuose, sukuria jaukaus, bet gyvo miestelio įvaizdį. Centrinėje aikštėje esantis įspūdingas bažnyčios bokštas nuolatos žvelgia į kavinėje bridžą žaidžiančius vietinius ir į amo netekusius turistus.

Nors mes čia lankomės nebe pirmą kartą, tačiau šį sykį stengėmės pamatyti miestelį poilsiautojo akimis. Mums pavyko atvykti čia besileidžiant saulei - džiaugėmės puikiais vaizdais ir atsirandančiais šešėliais.

Kai aplankysi Tenerifę, nesvarbu, kur apsistosi, bet Garachico pamatyti privalai. Šis iš pelenų prisikėlęs miestelis yra tikras šiaurinės salos dalies simbolis.

La Orotava

Villa de la Orotava miestelyje gyvena apie 36 000 žmonių. Šis istorinis miestelis išsiskiria savo didinga architektūra, protėvių namais ir bananų plantacijomis.

Senas istorinis miestelio centras yra viena iš lankytinų vietų. Concepcion parapijos bažnyčia - vienas is nacionalinių paminklų puošiančių La Orotava. Salos tradicinės architektūros pavyzdžiu laikoma Casa de los Balcones (namai su balkonais). Šiame miestelyje galima rasti Ispanijos dokumentacijos mokslinių tyrimų centrą.  La Orotava supa kalnai, kuriuose gausu pėsčiųjų takų - jais keliaujant atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai (kai kuriais takais galima nukeliauti iki ugnikalnio Teide nacionalinio parko).

Miestelyje yra įsikūręs botanikos sodas (La Hijuela del Botánico) kuriame galima pamatyti daugia nei 3000 skirtingų tropinių ir subtropinių augalų rūšių atkeliavusių į šį sodą iš Pietų ir Centrinės Amerikos, Afrikos ir Australijos. Miestelio centre taip pat galima rasti Jardin Victoria – tai nuostabaus grožio sodas pritaikytas pasivaikščiojimams. Šio sodo pažiba - Carrara marmuro muziejus 1882 m. sukurtas prancūzų architekto Adolph Coquet.

Mėgstantiems maudynes ar saulės vonias privalu apsilankyti Villa de la Orotava tamsaus smėlio paplūdimiuose kurie retai būna perpildyti: El Bollulllo, Martín Alonso, and El Rincón.

Los Realejos

Los Realejos yra didžiausias ugnikalnio Teide šlaituose įsikūręs miestelis.

Per pastaruosius keletą metų jis gerokai išaugo ir dabar čia gyvena apie 32 500 gyventojų. Šį miestelį supa bananų plantacijos. Jame taip pat galima rasti ir viešbučių skirtų turistams. Vietovė yra priskiriama Puerto de la Cruz miestui.

Šiame miestelyje būtina pamatyti La Concepcion bažnyčią - seniausią bažnyčią saloje, pastatytą 1498 metais.

Miestelio pakrantėje rasite nuostabų juodojo smėlio paplūdymį El Socorro. Tai banglentininkų megstama vieta, kurioje lūžta pačios geriausios bangos saloje.

La Laguna

Laguna tai miestas, kuriame gyvena apie 125 000 žmonių. Šis miestas yra senoji salos sostinė.  La Lagunos architektūra dvelkia XVII – XVIII amžiumi, tai atsispindi architektūriniuose paminkluose, rūmuose, tradiciniuose namuose. Mieste yra įsikūręs San Fernando universitetas - per mokslo metus čia gausu jaunimo.

La Lagūnos savivaldybės ribos išsipletūsios ir į šalia esančių Tejina ir Valle Guerra miestelius, kurie pasižymi derlinga žeme, tinkančia žemės ūkiui, taip pat Bajamar ir Punta del Hidalgo apylinkes kurios yra pamėgtos poilsiautojų ir išsiskiria natūraliais baseinais bei nuostabiu kraštovaizdžiu. La Cuesta ir Taco yra psiskiriami pramoninei salos daliai, tačiau taip pat yra ir La Laguna dalis.

 Vietos kurias vertėtų pamatyti apsilankius La Lagūnoje:  miesto katedra, Holy Christ bažnyčia, koplyčia San Miguel, Santo Domingo bažnyčia ir istorinė, bei meno paminklu tapusi Concepcion bažnyčia. Norėdami pajustišio miesto davsią, bei šiek tiek prisiliesti prie istorijos būtinai apsilankykite Casa Ossuna muziejuje.