Kanarėlės

Kanarėlių kelionė Kalifornijoje

Nuolatos gyvename Tenerifėje, kur turime geriausią klimatą visoje Europos Sąjungoje (o gal net ir pasaulyje). Renkantis atostogų kryptį norime ir toliau mėgautis geru oru. Kalifornija yra ta vieta, apie kurią visi svajoja - ten juk amerikietiškas rojus. Turėjome kada nors viską išbandyti savo kailiu. Taip ir padarėme - praleidome beveik vieną mėnesį keliaudami po Kalifornijos valstiją (tiesa, trumpam buvome nuklydę į Nevadą ir Arizoną).

Esu aplankęs Kaliforniją prieš 10 metų ir nuo tada, kai pradėjau gyventi Tenerifėje, visada jaučiau, kad šios dvi vietos yra panašios. Per šį mėnesį tuo įsitikinau. 

Privatus Malibu paplūdimys

Gamta

Žinoma, kanariškosios pušys neprilygsta didiesiems mamutmedžiams, tačiau miško formavimasis ir jausmas yra labai panašus. Paplūdimiai Kalifornijoje yra balto/pilkšvo smėlio ir neįsivaizduojamai ilgi. Mėgaujantis vienu privačiu Malibu paplūdimiu pasijutau lyg būčiau Kanarėlių pamėgtame Los Patos paplūdimyje šiaurėje - tik smėlio spalva sugrąžino atgal į Kaliforniją. Viskas ten yra įspūdingo dydžio. Labai įspūdingo dydžio. Tačiau maži fragmentai vis grąžindavo mane į mylimą salą. Nuostabaus grožio Big Sur pakrantė priminė Tenerifės šiaurę, o dykynės aplink mirties slėnį - Teidės kraterį.

Klimatas

Kalifornijoje klimatas yra aštresnis (šaltesnės naktys, šaltesnis vandenynas, karštesnės vasaros), tačiau klimato įvairovė labai primena Tenerifę. Kalnuose yra sniego, o nuvykus į pakrantę galima degintis. Saulės kiekis, vandenyno gaiva, šiluma, net kvapas - kaip Tenerifėje. 

San Francisco

Maistas

Daug šviežių vaisių ir daržovių. Daug kokybiško maisto. Didelis skirtumas yra tai, kad Kalifornijoje (kaip įprasta JAV) maisto gausi bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje. Tenerifėje ima sekmadieniais prekybos centrai ir užsidaro :)

Žmonės

Saulės kiekis ir vandenynas daro žmones laimingais. Visai nesvarbu, ar gyveni Tenerifėje, ar Kalifornijoje - pakrantės gyvenimas yra laisvas, laimingas ir be didesnių rūpesčių. Prieš akis atsivėrus beribiam vandenynui ir maloniai šildant saulutei, galva stebuklingai išsivalo. Didelis skirtumas pasijaučia, kai iš Kalifornijos pakrantės nuvažiuoji į Los Angeles miestą, kur dingsta pakrantei įprastas atsipalaidavimas.

Kaina

Tai yra didysis skirtumas tarp Kanarų salų ir Kalifornijos. Viskas, išskyrus kurą, yra keletą kartų brangiau Kalifornijoje. Jei Tenerifės pakrantėje galima išsinuomoti puikius privačius apartamentus dviems už maždaug 60 eurų parai (bus baseinas, bus vaizdas į vandenyną), tai Kalifornijos pakrantėje už tokią kainą vargiai pavyks apsistoti pakelės motelyje. 


Visiems pasiilgusiems pakrantės atsipalaidavimo siūlau nedelsiant aplankyti Tenerifę. Kanarėlės pasirūpins visais jūsų atostogų rūpesčiais :) susisiekite.

Kada jūsų perkamą žuvį išvalė pardavėja?

Atostogos - laikas išbandyti naujus dalykus. Vienas jų yra maistas. Tenerifėje toks geras visko (!) pasirinkimas, kad kaskart atvykęs į maisto prekių parduotuvę pasimetu ir ilgai svarstau, ką pasirinkti.

Tiesą sakant, kai grįžtu į Lietuvą, dažnai pasijaučiau per daug išlepintas Tenerifės parduotuvių. Žuvies ir jūros gėrybių tiek daug, kad kol išbandai visą vieno prekybos centro asortimentą, pamiršti nuo ko pradėjai. Bet tai dar ne viskas - geriausia yra tai, kad perkant žuvį ji yra išvaloma ir paruošiame gaminimui (čia tai yra mažas stebuklas). Pirmą kartą, kai pamačiau pardavėją ruošiančią mano doradas, negalėjau tuo patikėti, o dabar beveik įsižeisčiau, jei ji to nepadarytų (prie gero per greit priprantama).

Taigi, kokią žuvį galima išbandyti čia? Pradėsiu nuo paprasčiausių masiškai užaugintų doradų ir vilkešerių (skani, balta jūrinė žuvis) - jų rasite visur. Taip pat galima rasti vietiniams vandenims būdingų cherne, abadejo, cabrilla, merluza, boca negra, salmonete, pompano. Tačiau tikroji egzotika prasideda priėjus prie prekystalio su krevetėmis, omarais, krabais ir geldelėmis - jų čia daug ir įvairiausių formų. Taip pat galima rasti jūrų velnią, moreną ir tuną (arba jo pusbrolį bonito, kuris pasakiškai tinka troškiniuose).

Visgi manau, kad daugiau nei pusės visų esamų žuvyčių ir jūros gėrybių nepaminėjau... tikrai taip, čia dar turime sardines, chicharo, kalmarus, aštuonkojus... na visokių skanėstų yra ir daugiau. Tačiau esmė tame, kad šioje saloje yra gausus pasirinkimas mums neįprastų gėrybių, o jų išbandymas yra lengvai prieinamas - nes juk viską parduotuvėje išvalo ir paruošia.

Privalote čia atvykę bent krevečių pasigaminti. Ateityje pasistengsiu jums pasiūlyti daugiau žuvies receptų, kad atostogos Tenerifėje būtų ne tik turiningos, bet ir su kulinariniais nuotykiais. 

 

 

 

Žuvienė ant paplūdimio (foto + video)

Nieko nėra geriau už skanų maistą įspūdingo grožio vietose. Kaip tik panašiai mums ir nutiko - valgėme žuvienę ant paplūdimio Taganana miestelyje. Žuvienė buvo labai skani, o vaizdai pridavė tokio prieskonio, kokiai vargiai kur nors dar galima rasti.

Ačiū Šarūnui už tai, kad mus pamokė ir pavaišino - sriuba buvo tokia skani, jog kiekvienas jos lašelis buvo suvartotas. Žuvienei naudojome Boca Negra žuvytes (rausvos spalvos, išvaizda primena ešerį), jos suteikė labai intensyvų skonį. Šarūnas sakė, kad tikra žuvienė turi turėti lauro lapų, o ši salos pusė garsėja įspūdingais lauro medžių miškais - jau supratote, kad lauro mums nepritrūko. 

Mane visada žavi paprastas ir labai skanus maistas, todėl dalinuosi Šarūno žuvienės receptu. Reikia keleto kaulėtų žuvyčių, bulvių, morkų, svogūno, keleto skiltelių česnako, lauro lapų, kuokštelio petražolių, druskos ir pipirų. Užverdame vandenį ir į jį sudedame stambiai pjaustytas bulves, morkas, nuluptą svogūną, keletą skiltelių česnako ir lauro lapus. Morkoms pradėjus minkštėti (po 15-25 minučių virimo) dedame stambiais gabalais pjaustytą žuvį ir verdame dar maždaug 10 minučių. Sureguliuojame skonį su druska, pipirais ir į sriubą įdedame pjaustytų šviežių petražolių. Baigta. Paprasta ir labai skanu.

Užtenka žodžių, geriau pažiūrėkite mūsų susuktą trumpą filmuką ir nuotraukų galeriją:

Piknikas!

Vakar vyko kanarėlių piknikas - oras buvo fantastiškas, vieta superinė, o kompanija... kompanija buvo geriausia, kokios tik galėjome tikėtis. Iš viso mūsų susirinko 23 maži ir dideli.

Pasirinkome patogią pikniko vietą šiaurinėje salos pusėje, prie La Montaneta miestelio esančiame Arenas Negras parke. Šalia parko yra paskutinis Tenerifėje išsiveržęs Chinyero ugnikalnis (1909 metais). Be pikniko vietos, kuri yra erdvi, turi daug puikiai prižiūrėtų stalų ir vaikų žaidimo aikštelę, čia galima apeiti ratą aplink Chinyero ir grožėtis išskirtiniu kraštovaizdžiu - juoda lavos žemė ir žalios vešlios kanariškos pušys.

Taigi, svarbiausias klausimas - ką mes valgėme? Kanarišką žuvytę Vieja (keptą aliejuje), spaniškos Iberico kiaulienos kepsnius, kanariškai virtas bulves, žaliąjį mojo padažą ir aštrų raudonąjį mojo. Piknikautojai labai sėkmingai priėmė abu mojo padažus (raudonasis dingo nuo stalo greitai), o kiauliena visus maloniai nustebino - minkšta, sultinga, iš vaizdo primenanti jautieną, bet skonis... aukščiausia klasė. 

Kadangi raudonasis mojo padažas buvo labai sėkmingas, iš karto dalinuosi receptu. Jums reikės 150 g kieto brandinto sūrio (labiausiai tinka ožkų), 3 aitriųjų paprikų (gali būti šviežios arba džiovintos), skiltelių česnako, žliūgsnio alyvuogių aliejaus (reikia tiek, kad padažas būtų skystos konsistencijos), žiupsnelio kumino, šlakelio baltojo vyno acto ir druskos pagal skonį. Sūrį tarkuojame, visus kitus ingredientus triname, grūdame, darome viską, kad gautume vientisą masę. Sūrį su gautąja mase sumaišome, sureguliuojame skonį su druska ir actu. Baigta. Labai paprastas receptas, tačiau šis padažas puikiai tiks prie mėsos patiekalų, ypatingai tiems, kas mėgsta aštrumą.

Man asmeniškai po pikniko aplanko tik geros emocijos. Kitą kartą mėginsime savo klientams pasiūlyti vėl kokių tik šiai vietai būdingų maisto produktų.

Dar kartą didelis ačiū mūsų puikiems piknikautojams už gerą nuotaiką! 

Kanarėlių Velykos

Sveikiname visus su Šv. Velykomis! Linkime daug šiltų akimirkų su artimaisiais, skaniausio maisto ir kad vis artėjantis pavasaris priartėtų greičiau :)

O mes savo ruožtu taip pat Velykas šventėme - nors ir neradome vietinėse parduotuvėse kiaušinių dažų, tačiau Urtė vis tiek sugebėjo juos su svogūnų lukštais pagražinti, aš priruošiau didelį padėklą sušių (kurie su vietiniu šviežiu tunu buvo tiesiog fantastiški). Labai džiaugėmės, kad kartu su mumis buvo atostogų atskridęs mano brolis Tautvydas, kuris sunkiai sugeba adaptuotis prie 26 laipsnių temperatūros, kai paliko Lietuvą pusnyse ir šaltyje. 

Dar kartą labai sveikiname visus su Velykomis ir einame ruoštis rytojaus piknikui - turėsime daugiau nei 20 mažų ir didelių svečių - valgysime kanariškas žuvytes Vieja, kanariškas bulvytes, 2 skirtingus mojo padažus ir aluje troškintą mėsytę... bus skanu:)

Į Teidę už Blaivybę!

Dėl ko kopėme? Dėl blaivybės. Yra keletas svarbių dalykų apie blaivybę. Pirma, vargiai įmanoma įveikti Teidę, jei esi neblaivas, mažai blaivas, ar vakar buvai neblaivas. Antra, norime skleisti žinią apie blaivybę ir blaivų gyvenimą, norime, kad judėjimas už blaivybę jaunimo tarpe įgautų pagreitį. Už blaivybę žmonės bėga maratonus, daro mitingus ir eina eitynes - Kanarėlės pasirinko įveikti galiūnę Teidę. Ir mums tai pavyko! 

Per beveik 11 kilometrų pakilti 1,4 kilometro aukščio. Taip atrodė mūsų iššūkis. Lyg ir nieko ypatingo, bet visas veiksmas vyko jau virš 3 kilometrų aukščio ribos - buvo sunku kvėpuoti ir pasisotinti deguonimi. Tačiau galiausiai, po 5 valandų nuoseklaus kopimo, mes pasiekėme aukščiausio Europos ugnikalnio viršūnę (3718 metrų).

Noriu labai padėkoti visiems prisijungusiems, nes kartu praleidome puikų laiką. Paragavome šiek tiek aštresnių emocijų, reikėjo pajungti valios galią ir visi kartu apsidžiaugėme įkopę į viršūnę. Koks puikus tai buvo žygis - neabejotinai jį kartosiu dar ne vieną kartą ir tikiu, kad kiekvieną kartą atrasiu vis kažką naujo.

Pristatau jums mūsų trumpą kelionės filmuką:

Virėm, kepėm, bendravom... (video)

Kaip jau buvo skelbta, ketvirtadienį, 2013-01-31  linksminomės pirmąjame Kanarėlių piknike. Nenorėdami rizikuoti dėl oro vietą piknikui pasirinkome  pietinėje salos pusėje. Bet, kad būtų įdomiau, aukštai kalnuose. Siaurais ir vingiuotais kalnų takeliais numatytu laiku į pikniko vietą sugužėjo arti keturiasdešimties iškylautojų. 

Ką veikėm?

Mažieji dalyviai (vaikų mūsų būryje buvo 15) netruko susipažinti ir leidosi stebėti drakonų (driežų) bei užsiimti kitais labai svarbiais reikalais. "Didieji" bendravome, dalinomės atostogų įspūdžiais, Tenerifės patirtimis. Rekomendavome vieni kitiems ką verta aplankyti. Ir šiaip plepėjome, juokavome, šypsojomės ir gerai leidome laiką. Na ir kas be ko, žinoma valgėme. Valgėme daug ir skaniai, kaip įprasta tiek lietuvių, tiek kanariečių piknikuose.

Ką valgėme?

Martynas prisiminęs savo restorano virtuvės šefo patirtį sukosi apie didžiules gruzdintuves. Meniu buvo marokietiškai paruošta žuvis (sardinės, dorada, merlūza...), krevetės, kalmarai, baklažanai. Na ir, žinoma, gruzdintos bulvytės, nebūtume juk mes lietuviai. Pasigardinome maistą Martyno ruoštu kanarišku padažu - mojo. Padažas tapo "vakarėlio vinis" ir Martynas buvo priverstas pasižadėti artimiausiu metu paskelbti Kanarėlių tinklaraštyje jo receptą.

Į ką žvilgčiojome?

Mūsų būryje atsipalaidavusi sukosi  Ingrida Martinkėnaitė. Buvo smalsu iš arti pamatyti tikrą Lietuvos estrados žvaigždę. Kaip gerai, kad Tenerifėje nereikia priklausyti išrinktųjų luomui, kad galėtum pasidžiaugti įžymybių kompanija. Čia, saulėtoje Tenerifėje visi esame linksmi, įdegę, atsipalaidavę. Visi mes čia tampame liksmomis ir nerūpestingomis kanarėlėmis.

O kas toliau?

O toliau eisime kopinėti uolomis, žygiuosime į Teidę, lauksime Martyno mojo recepto, ruošimės didžiajam Tenerifės Karnavalui. Beja ar žinote, kad Tenerifės Karnavalas antrasis po Rio? Va, va ir mes ten eisime, tiesa (kol kas :)) ne kaip eisenos dalyviai. Bet akis paganyti ir patrepsėti sambos ritmu bus smagu.

Daug linksmų ir gražių nuotraukų iš Kanarėlių pikniko rasite Kanarėlių Facebook. O šiame video galite susipažinti su pirmojo, bet tikrai ne paskutinio, Kanarėlių pikniko akimirkomis.

Kaštonai!!!

Ką dabar veikia visi kanarėliai ir visos kanarėlės? Neatspėsi! Renka kaštonus. Renka, kepa ir valgo! Aišku ir mes ne išimtis. Vakar pasivaikščioti į kalnus išvykome su kuprine. Planas buvo parsinešti kokį kilogramėlį kaštonų. Žinoma galima ir nusipirkti (kaina apie 4,5 euro už kg), bet juk pačių surinkti žymiai skaniau. Taigi, kaip tarėme taip ir padarėme. Išėjome su tikslu prisirinkti kaštonų. 

Nesunkiai kalnuose radome niekam nepriklausantį kaštonų medį (iš kaimynų geriau nevaginėti) Ir aišku godumas nugalėjo, parsitempėm namo kokius 5 kg kaštonų. Subėrėme į kepimo skardas, pašlakstėme aliejumi, pabarstėme stambia druska ir pašovėme į orkaitę.

Kepėme apie 20 minučių 180 laipsnių temperatūroje. Skanumas neišpasakytas. Čia galėčiau ir baigti jeigu būčiau pigdžiuga ir norėčiau, kad ir kiti užliptų ant to paties grėblio kaip tai padarėme mes. Tie, kurie žino kaip kepti kaštonus jau turbūt nuotraukoje pastebėjo mūsų klaidą. Kaštonus prieš pašaunant į orkaitę būtina įpjauti. Kitaip pavalgę turėsite dar vieną “šventę”, kuri vadinsis generalinis orkaitės valymas.

Nors kita vertus tai irgi smagi atrakcija, ypač tie duslūs sprogimo garsai, kurie praneša, kad greitai, greitai, reikia traukti kaštonus iš orkaitės, kol dar yra nesprogusių, nes kitaip nebus net ką paskanauti.

Kanarėlės pradeda veiklą!

Atostogos yra labai ypatingas ir svarbus laikas. Kuo geriau pailsime, tuo stipriau ir rezultatyviau po to darbuojamės. Kanarėlės įsikūrė tam, kad tavo atostogos būtų tobulas reikalas nepaprasto grožio Kanarų salose.

Netrukus šis puslapis pasipildys nuotraukomis, įspūdingų vietovių ir pramogų aprašymais, unikaliomis keliautojų patirtimis ir geromis emocijomis.

Pradėsime nuo didžiausios Kanarų salyno salos Tenerifės, ir po truputį tave supažindinsime su likusiomis šešiomis.

Trumpą mūsų prisistatymą rasi skyrelyje 'Apie Kanarėles', o kai nuspręsi, kad nori aplankyti Kanarų salas ir patirti nepamirštamus įspūdžius - susisiek.