Kanarėlių kelionė Kalifornijoje

Nuolatos gyvename Tenerifėje, kur turime geriausią klimatą visoje Europos Sąjungoje (o gal net ir pasaulyje). Renkantis atostogų kryptį norime ir toliau mėgautis geru oru. Kalifornija yra ta vieta, apie kurią visi svajoja - ten juk amerikietiškas rojus. Turėjome kada nors viską išbandyti savo kailiu. Taip ir padarėme - praleidome beveik vieną mėnesį keliaudami po Kalifornijos valstiją (tiesa, trumpam buvome nuklydę į Nevadą ir Arizoną).

Esu aplankęs Kaliforniją prieš 10 metų ir nuo tada, kai pradėjau gyventi Tenerifėje, visada jaučiau, kad šios dvi vietos yra panašios. Per šį mėnesį tuo įsitikinau. 

Privatus Malibu paplūdimys

Gamta

Žinoma, kanariškosios pušys neprilygsta didiesiems mamutmedžiams, tačiau miško formavimasis ir jausmas yra labai panašus. Paplūdimiai Kalifornijoje yra balto/pilkšvo smėlio ir neįsivaizduojamai ilgi. Mėgaujantis vienu privačiu Malibu paplūdimiu pasijutau lyg būčiau Kanarėlių pamėgtame Los Patos paplūdimyje šiaurėje - tik smėlio spalva sugrąžino atgal į Kaliforniją. Viskas ten yra įspūdingo dydžio. Labai įspūdingo dydžio. Tačiau maži fragmentai vis grąžindavo mane į mylimą salą. Nuostabaus grožio Big Sur pakrantė priminė Tenerifės šiaurę, o dykynės aplink mirties slėnį - Teidės kraterį.

Klimatas

Kalifornijoje klimatas yra aštresnis (šaltesnės naktys, šaltesnis vandenynas, karštesnės vasaros), tačiau klimato įvairovė labai primena Tenerifę. Kalnuose yra sniego, o nuvykus į pakrantę galima degintis. Saulės kiekis, vandenyno gaiva, šiluma, net kvapas - kaip Tenerifėje. 

San Francisco

Maistas

Daug šviežių vaisių ir daržovių. Daug kokybiško maisto. Didelis skirtumas yra tai, kad Kalifornijoje (kaip įprasta JAV) maisto gausi bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje. Tenerifėje ima sekmadieniais prekybos centrai ir užsidaro :)

Žmonės

Saulės kiekis ir vandenynas daro žmones laimingais. Visai nesvarbu, ar gyveni Tenerifėje, ar Kalifornijoje - pakrantės gyvenimas yra laisvas, laimingas ir be didesnių rūpesčių. Prieš akis atsivėrus beribiam vandenynui ir maloniai šildant saulutei, galva stebuklingai išsivalo. Didelis skirtumas pasijaučia, kai iš Kalifornijos pakrantės nuvažiuoji į Los Angeles miestą, kur dingsta pakrantei įprastas atsipalaidavimas.

Kaina

Tai yra didysis skirtumas tarp Kanarų salų ir Kalifornijos. Viskas, išskyrus kurą, yra keletą kartų brangiau Kalifornijoje. Jei Tenerifės pakrantėje galima išsinuomoti puikius privačius apartamentus dviems už maždaug 60 eurų parai (bus baseinas, bus vaizdas į vandenyną), tai Kalifornijos pakrantėje už tokią kainą vargiai pavyks apsistoti pakelės motelyje. 


Visiems pasiilgusiems pakrantės atsipalaidavimo siūlau nedelsiant aplankyti Tenerifę. Kanarėlės pasirūpins visais jūsų atostogų rūpesčiais :) susisiekite.