Kaip pasirinkti nekilnojamojo turto objektą?

Investuojant į neklinojamąjį turtą svarbiausia yra rasti optimalų santykį tarp trumpalaikio atsiperkamumo (turto generuojamų nuomos pajamų) ir ateities turto vertės. Kartais matau puikius pirkinius, kurie turi didelį nuomos potencialą, tačiau jų ateities vertės kilimui nėra priežasčių. Būna ir priešingų variantų. Todėl svarbu yra apsibrėžti veiksnius, kurie leistų rinktis patrauklų turtą.


Vietos patrauklumas

Tenerifė yra unikali sala turinti kerinčius vandenyno vaizdus iš beveik kiekvieno kampo. Čia investuojant būtų klaida pirkti turtą, kuris nemato vandenyno. Visi svajoja pusryčiams valgyti šviežiausius vaisius ir mėgauti “miljono vertės” vaizdu. Teisingas vaizdas (vandenynas, vandenynas ir uolos, vandenynas ir kita sala ir t.t.) garantuos turto patrauklumą tiek nuomos rinkoje, tiek ir pardavime.

Taip pat nereikia pamiršti, kad aukščiau kalnuose įsikūręs turtas gali prarasti švelnaus pakrantės klimato teikiamus privalumus. Šiltos žiemos yra tai, kas atvilioja į Kanarų salas sušalusius Europiečius. Investuojant į turtą, atkreipkite dėmesį, kad tas turtas būtų teisingoje klimato zonoje. Žinoma, yra išimčių, kada būtent aukščiau įsikūręs turtas gali būti labai patrauklus, tačiau šiuo atveju koncentruokimės į dažnai pasitaikančias situacijas, o ne į išimtis.

Jei jūs nesate vėjo sportų megėjas, atkreipkite dėmesį į vietovės vėjuotumą. Tenerifėje yra vietų, kurios tobulai tinka vėjo sportininkams, tačiau jūs ten galite sušalti.


Vystymo potencialas

Kiekvienas objektas gali turėti tam tikrą vystymo potencialą. Ant žemės sklypo galime pastatyti namą, apartamentų terasoje galbūt galime įrengti papildomą gyvenamąją erdvę, o apleistą ir nemylimą butuką galime atnaujinti ir suremontuoti. Visada įvertininkite savo pasirinkto objekto vystymo potencialą, nes būtent tai lems turto vertės augimą. 

Per pastaruosius metus mano klientai sėkmingai investavo į objektus, kurie jau po kosmetinio remonto išaugino vertę ir buvo pelningai parduoti.


Tinkamumas

Sakoma, kad turtas yra geras tiek, kiek jis tinkamas jo savininkui. Tai yra visiška tiesa. Įvertinus pirmuosius dvejus kriterijus, lieka atsakyti į šį klausimą. Nepriklausomai nuo to, ar yra perkami vieni apartamentai, ar didelis žemės sklypas vystymui - visada yra turto tinkamumo klausimas. 

Šis faktorius yra vežančioji jėga ir leis jums mylėti jūsų pasirinktą projektą. Rinkitės iš to, kas jums patinka. Pirkite ten, kur jaučiatės gerai. Nuomokite ten, kur pats norėtumėte gyventi. Jei atsakysite “taip” šiam faktoriui, turėsite puikų turtą.

Kviečiu susipažinti su mūsų parduodamu turtu.