Žuvienė ant paplūdimio (foto + video)

Nieko nėra geriau už skanų maistą įspūdingo grožio vietose. Kaip tik panašiai mums ir nutiko - valgėme žuvienę ant paplūdimio Taganana miestelyje. Žuvienė buvo labai skani, o vaizdai pridavė tokio prieskonio, kokiai vargiai kur nors dar galima rasti.

Ačiū Šarūnui už tai, kad mus pamokė ir pavaišino - sriuba buvo tokia skani, jog kiekvienas jos lašelis buvo suvartotas. Žuvienei naudojome Boca Negra žuvytes (rausvos spalvos, išvaizda primena ešerį), jos suteikė labai intensyvų skonį. Šarūnas sakė, kad tikra žuvienė turi turėti lauro lapų, o ši salos pusė garsėja įspūdingais lauro medžių miškais - jau supratote, kad lauro mums nepritrūko. 

Mane visada žavi paprastas ir labai skanus maistas, todėl dalinuosi Šarūno žuvienės receptu. Reikia keleto kaulėtų žuvyčių, bulvių, morkų, svogūno, keleto skiltelių česnako, lauro lapų, kuokštelio petražolių, druskos ir pipirų. Užverdame vandenį ir į jį sudedame stambiai pjaustytas bulves, morkas, nuluptą svogūną, keletą skiltelių česnako ir lauro lapus. Morkoms pradėjus minkštėti (po 15-25 minučių virimo) dedame stambiais gabalais pjaustytą žuvį ir verdame dar maždaug 10 minučių. Sureguliuojame skonį su druska, pipirais ir į sriubą įdedame pjaustytų šviežių petražolių. Baigta. Paprasta ir labai skanu.

Užtenka žodžių, geriau pažiūrėkite mūsų susuktą trumpą filmuką ir nuotraukų galeriją: