Piknikas!

Vakar vyko kanarėlių piknikas - oras buvo fantastiškas, vieta superinė, o kompanija... kompanija buvo geriausia, kokios tik galėjome tikėtis. Iš viso mūsų susirinko 23 maži ir dideli.

Pasirinkome patogią pikniko vietą šiaurinėje salos pusėje, prie La Montaneta miestelio esančiame Arenas Negras parke. Šalia parko yra paskutinis Tenerifėje išsiveržęs Chinyero ugnikalnis (1909 metais). Be pikniko vietos, kuri yra erdvi, turi daug puikiai prižiūrėtų stalų ir vaikų žaidimo aikštelę, čia galima apeiti ratą aplink Chinyero ir grožėtis išskirtiniu kraštovaizdžiu - juoda lavos žemė ir žalios vešlios kanariškos pušys.

Taigi, svarbiausias klausimas - ką mes valgėme? Kanarišką žuvytę Vieja (keptą aliejuje), spaniškos Iberico kiaulienos kepsnius, kanariškai virtas bulves, žaliąjį mojo padažą ir aštrų raudonąjį mojo. Piknikautojai labai sėkmingai priėmė abu mojo padažus (raudonasis dingo nuo stalo greitai), o kiauliena visus maloniai nustebino - minkšta, sultinga, iš vaizdo primenanti jautieną, bet skonis... aukščiausia klasė. 

Kadangi raudonasis mojo padažas buvo labai sėkmingas, iš karto dalinuosi receptu. Jums reikės 150 g kieto brandinto sūrio (labiausiai tinka ožkų), 3 aitriųjų paprikų (gali būti šviežios arba džiovintos), skiltelių česnako, žliūgsnio alyvuogių aliejaus (reikia tiek, kad padažas būtų skystos konsistencijos), žiupsnelio kumino, šlakelio baltojo vyno acto ir druskos pagal skonį. Sūrį tarkuojame, visus kitus ingredientus triname, grūdame, darome viską, kad gautume vientisą masę. Sūrį su gautąja mase sumaišome, sureguliuojame skonį su druska ir actu. Baigta. Labai paprastas receptas, tačiau šis padažas puikiai tiks prie mėsos patiekalų, ypatingai tiems, kas mėgsta aštrumą.

Man asmeniškai po pikniko aplanko tik geros emocijos. Kitą kartą mėginsime savo klientams pasiūlyti vėl kokių tik šiai vietai būdingų maisto produktų.

Dar kartą didelis ačiū mūsų puikiems piknikautojams už gerą nuotaiką!