Kada jūsų perkamą žuvį išvalė pardavėja?

Atostogos - laikas išbandyti naujus dalykus. Vienas jų yra maistas. Tenerifėje toks geras visko (!) pasirinkimas, kad kaskart atvykęs į maisto prekių parduotuvę pasimetu ir ilgai svarstau, ką pasirinkti.

Tiesą sakant, kai grįžtu į Lietuvą, dažnai pasijaučiau per daug išlepintas Tenerifės parduotuvių. Žuvies ir jūros gėrybių tiek daug, kad kol išbandai visą vieno prekybos centro asortimentą, pamiršti nuo ko pradėjai. Bet tai dar ne viskas - geriausia yra tai, kad perkant žuvį ji yra išvaloma ir paruošiame gaminimui (čia tai yra mažas stebuklas). Pirmą kartą, kai pamačiau pardavėją ruošiančią mano doradas, negalėjau tuo patikėti, o dabar beveik įsižeisčiau, jei ji to nepadarytų (prie gero per greit priprantama).

Taigi, kokią žuvį galima išbandyti čia? Pradėsiu nuo paprasčiausių masiškai užaugintų doradų ir vilkešerių (skani, balta jūrinė žuvis) - jų rasite visur. Taip pat galima rasti vietiniams vandenims būdingų cherne, abadejo, cabrilla, merluza, boca negra, salmonete, pompano. Tačiau tikroji egzotika prasideda priėjus prie prekystalio su krevetėmis, omarais, krabais ir geldelėmis - jų čia daug ir įvairiausių formų. Taip pat galima rasti jūrų velnią, moreną ir tuną (arba jo pusbrolį bonito, kuris pasakiškai tinka troškiniuose).

Visgi manau, kad daugiau nei pusės visų esamų žuvyčių ir jūros gėrybių nepaminėjau... tikrai taip, čia dar turime sardines, chicharo, kalmarus, aštuonkojus... na visokių skanėstų yra ir daugiau. Tačiau esmė tame, kad šioje saloje yra gausus pasirinkimas mums neįprastų gėrybių, o jų išbandymas yra lengvai prieinamas - nes juk viską parduotuvėje išvalo ir paruošia.

Privalote čia atvykę bent krevečių pasigaminti. Ateityje pasistengsiu jums pasiūlyti daugiau žuvies receptų, kad atostogos Tenerifėje būtų ne tik turiningos, bet ir su kulinariniais nuotykiais.