Kaštonai!!!

Ką dabar veikia visi kanarėliai ir visos kanarėlės? Neatspėsi! Renka kaštonus. Renka, kepa ir valgo! Aišku ir mes ne išimtis. Vakar pasivaikščioti į kalnus išvykome su kuprine. Planas buvo parsinešti kokį kilogramėlį kaštonų. Žinoma galima ir nusipirkti (kaina apie 4,5 euro už kg), bet juk pačių surinkti žymiai skaniau. Taigi, kaip tarėme taip ir padarėme. Išėjome su tikslu prisirinkti kaštonų. 

Nesunkiai kalnuose radome niekam nepriklausantį kaštonų medį (iš kaimynų geriau nevaginėti) Ir aišku godumas nugalėjo, parsitempėm namo kokius 5 kg kaštonų. Subėrėme į kepimo skardas, pašlakstėme aliejumi, pabarstėme stambia druska ir pašovėme į orkaitę.

Kepėme apie 20 minučių 180 laipsnių temperatūroje. Skanumas neišpasakytas. Čia galėčiau ir baigti jeigu būčiau pigdžiuga ir norėčiau, kad ir kiti užliptų ant to paties grėblio kaip tai padarėme mes. Tie, kurie žino kaip kepti kaštonus jau turbūt nuotraukoje pastebėjo mūsų klaidą. Kaštonus prieš pašaunant į orkaitę būtina įpjauti. Kitaip pavalgę turėsite dar vieną “šventę”, kuri vadinsis generalinis orkaitės valymas.

Nors kita vertus tai irgi smagi atrakcija, ypač tie duslūs sprogimo garsai, kurie praneša, kad greitai, greitai, reikia traukti kaštonus iš orkaitės, kol dar yra nesprogusių, nes kitaip nebus net ką paskanauti.