Ką valgysime per atostogas?

Yra du žmonių tipai. Vieni važiuodami atostogauti svajoja kaip ragaus patiekalus būdingus tai šaliai į kurią keliauja, tuo tarpu kiti su “panika” galvoja ką reikės daryti kai atostogu metu nebus jiems įprasto maisto. Taigi pirmiausia pirmąjam žmonių tipui truputi papasakosiu koks maistas jų laukia atostogų metu. Galbūt bus lengviau apsispręsti ką užsisakyti kavinėje :).

Papas arrugadas – tai yra Kanariškos bulvės (labai mažos) virtos labai sūriame vandenyje, verdamos neskustos ir valgomos su vietiniais padažais. Šį patiekalą privalu paragauti, bet visai nebūtina tai daryti kavinėje. Papas arrugadas bulvių galite nusipirkti bet kurioje vaisiais ir daržovėmis prekiaujančioje parduotuvytėje (fruteria), o vietinių padažų rasite prekybos centre. Paruošimas labai paprastas. Išvirsite bulves su lupenomis (svarbiausia įdėti laaaabai daug druskos ir nepergyventi kad bus persūrios) ir valgysite su nusipirktu vietiniu Mojo padažu.

Mojo – tai pikantiškas padažas, kuris gali būti oranžinės, raudonos arba žalios spalvos, o priklausomai nuo to valgomas su mėsos, žuvies ar bulvių patiekalais. Šių padažų vartojimas yra labai paplitęs Kanarų salose. Mojo gaminamas iš alyvuogių aliejaus, citrinos arba baltojo vyno acto, prieskoninių žolelių ir/arba su aitriaisiais pipirais. Mojo privalo būti ant kiekvieno kanariško restorano stalo.

Rancho canario – tai yra sriuba, kartais pateikiama trinta. Dažniausi ingredientai: vištiena, kiauliena, žirneliai, makaronai, bulvės, kopūstai, morkos. Yra daugybė šios sriubos variacijų, bet visuomet dedamos daržovės.

Ropa vieja – tai troškinys. Jam pagaminti naudojama vištiena, kiauliena ar jautiena (kartais dedama dviejų ar net visų trijų rūšių mėsa), bulvės ir avinžirniai.

Pollo al salmorejo - tai patiekalas iš vištienos. Vištiena ruošiama su česnaku, juodaisiais pipirais, kmynais, druska, raudonėliu, actu,  alyvuogių aliejumi, baltuoju vynu, paprika ir čiobreliais.

Conejo al salmorejo – tai analogiškas patiekalas Pollo al salmorejo tik vietoje vištienos naudojama triušiena.

Baifo – tai yra patiekalas iš jauno ožiuko. Mėsa dažniausiai marinuojama su lauro lapais, čiobreliais, raudonėliu, česnaku. Šis patiekaslas populiariausias Kalėdų laikotarpiu.

Adobo de cerdo – tai patiekalas iš kiaulienos patiekiamas su pikanišku padažu. Padažas pagamintas su actu, česnakais, kartais naudojami ir čili pipirai.

Queso de Cabra – tai sūris, pagamintas iš ožkų pieno. Ožkų sūrius būtina paragauti kadangi jie yra vietinės gamybos. Ožkininkystė yra paplitusi visose Kanarų salose.

Gofio – senovės Guanchų pagrindinis virtuvės akcentas. Kepinti miežių ar kukurūzų miltai iš kurių verdama košė, tirštinami troškiniai ar kepama duona.

Na, o antrąjį žmonių tipą galiu nuraminti, kad čia kaip ir visame likusiame pasaulyje tikrai rasite kur suvalgyti picą, mėsainį ar tiesiog paprastai keptos vištienos. Galite būti ramūs per atostogas badauti neteks :).