Kas pirmieji surado rojų žemėje?

Pirmaisiais Kanarų salų gyventojais yra laikoma Guanchų gentis, kuri kaip manoma yra kilusi iš Berberų. Jie tikėjo aukščiausia būtybe, kuri kiekvienoje saloje buvo vadinama skirtingai. Tenerifėje ją vadino Achaman. Taip pat buvo garbinama Saulė, Mėnulis, Žemė ir žvaigždės. Tenerifės gyventojai bijojo demono kuris buvo vadinamas Guayota ir gyveno Teidės ugnikalnio viršūnėje. Ši vieta buvo laikoma pragaru ir vadinama Echeyde.

Žmonės buvo aukšti, švieiaplaukiai, mėlynaakiai, visiška priešingybė ispanams. Gyveno urvuose, maitinosi iš augalininkystės ir gyvulinkystės, bei nesidomėjo kas dedasi už salyno ribų - manoma, kad Guanchai nemokėjo laivybos. Neginkluotiems ir nepavojingiems užklydėliams Guanchai buvo svetingi. Tačiau atėjo diena kai ispanai panoro užkariauti jų žemes ir praplėsti savo valdas. Po aršios kovos 1496 m. Guanchų gentis buvo nugalėta, o visi likę gyvi buvo išsiųsti vergauti į žemyninę Ispaniją. Jie buvo priversti priimti savo užkariautojų papročius ir religiją.

Iki užkariavimo Guanchu gentis kalbėjo sava kalba. Šiandien jau nei kalbama, nei rašoma šia kalba, tačiau keli žodžiai yra išlikę ir vis dar naudojami. Ožys Tenerifėje vis dar vadinamas senuoju žodžiu “baifo”, taip pat išliko žodis “gofio”, kuris reiškia maistą pagamintą iš kepintų grūdų miltų. Dabartiniai salynų gyventojai vis dar naudoja vardus Gara, Yaiza, Jonay, kurie yra kilę iš Guanchų genties.

Kai kurie senieji rašytojai mano, kad Kanarų salos yra dingusio Atlantidos žemyno liekanos, o Guanchai Atlantidos kalnų gyventojų palikuonys, kurie po katastrofos gyveno salyne (tokia spekuliacija remiasi ir tuo, kad Guanchai nemokėjo laivybos). Taip pat šis salynas klasikos autorių siejamas su Eliziejaus laukais, Rojumi ar Hesperidžių sodais. Mitai ar realybė, bet ši nepaprasto grožio vieta iki šios dienos vilioja keliautojus iš viso pasaulio, o kai tu nuspręsi čia apsilankyti - susisiek!