Kaip susidėti lagaminą atostogoms?

Vienas iš mane labiausiai varginančių darbų prieš bet kokią kelionę yra lagamino krovimas. Atrodo kas čia tokio - paimsiu ir susidėsiu. Tačiau kai keliaujame su Ryanair kompanija ir norime pataupyti, neperkame papildomo bagažo ir apsieiname su rankiniu. Turime 10 kg sudedamų į 55cm x 40cm x 20cm išmatavimų lagaminą, kuprinę ar bet ką kas atitinka šiuos reikalavimus.

Mano draugai gerai žino istoriją, kurią pasakoja mano mama kiekvieną kartą, kai aš ruošiuosi kur nors važiuoti ir galvoju, ką reikės įsidėti. Važiavau į stovykla Italijoje 10 dienų, aš pasiėmiau tiek lako buteliukų kiek turiu. Vadinasi, kad visus panaudočiau turėčiau lakuotis nagus kiekvieną dieną, o kai kurias dienas ir du kartus :). Tai buvo pirmas kartas kada turėjau susidėti daiktus pati. Nuo to laiko pradėjau labai gerai pagalvoti, ko man prireiks ir ko ne.

Daugelis žmonių (ypač dailiosios  lyties atsovių) neįsivaizduoja kaip galima važiuoti atostogauti su tiek mažai daiktų. O pasirodo, kad galima ir nėra jau tų daiktų tiek ir mažai :). Atostogos yra tas metas, kai tu važiuoji pailsėti ir visai nenori persirenginėti keturis kartus per dieną, kad tik spėtum pademonstruoti visą savo turimą garderobą. Dažniausiai tik grįžęs supranti, kiek daug nereikalingų daiktų vežeisi. Taigi, kad taip neatsitiktų siūlau pirmiausia susidaryti norimų vežtis daiktų sąrašą. Tada jį dar kartą gerai peržvelgti ir apgalvoti ar tau tikrai reikės žalių šortų, raudonų šortų ir mėlynų šortų?  Galbūt užtektų vienų? Kai pergalvosi, ką užsirašei pasitelkęs logiką, pamatysi, kad 10 kg yra tikrai pakankamai atostogoms :).

Dar vienas dalykas dėl kurio žmonės perka papildomą bagažą yra skysčių (šampūnas, dušo želė, kremas ir t.t.) kiekio ribojimas. Rankiniame bagaže leidžiama vežtis ne daugiau, nei 10 pakuočių, ne didesnių nei 100 ml, ir visa tai reikia sutalpinti į vieną 1l talpos “užsegamą” plastikinį maišelį. Skamba kiek absurdiškai, bet tai tikrai nėra pretekstas pirkti bagažo, juk geriau nuvažiavus nusipirkti šampūno ir dušo želės…